Четвер, 28.03.2024, 15:03
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Відділ освіти Монастирищенської РДА

Форма входу
№1 2009 рік [2]
№2 2011 рік [4]
№3 2012 рік [4]
№4 2013 рік [3]
Меню сайту
Категорії розділу
№1 2009 рік [2]
№2 2011 рік [4]
№3 2012 рік [4]
№4 2013 рік [3]
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Календар
Наше опитування
Чи сприяє запровадження ЗНО зменшенню корупції при вступі до ВНЗ
1. Ні
2. Навпаки, хабарі тільки зросли
3. Так, безумовно
4. Я так не думаю
5. Так
Всего ответов: 131
Погода в Україні
Друзі сайту
Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради

ЕЛЕКТРОННА ГАЗЕТА РАЙОННОГО МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ

Головна » Статті » ОБРАТИ ВИПУСК » №3 2012 рік

Проблема запобігання залежності від згубної гри під назвою "СОБАЧИЙ КАЙФ"
Доступно тільки для користувачівМЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ СТОСОВНО ЗАПОБІГАННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЗГУБНОЇ ГРИ ПІД НАЗВОЮ «СОБАЧИЙ КАЙФ»

Багато дорослих людей, які ще не досягли 30-35 років, пам'ятають про цю дитячу забаву, яка ось уже кілька десятиліть чомусь дуже популярна серед підлітків. Суть гри проста: потрібно сісти навпочіпки і почати глибоко дихати. Через деякий час потрібно встати і затримати дихання, а в цей час хтось затискає на шиї у цієї людини сонну артерію, від чого той непритомніє і бачить галюцинації. Весь процес триває всього кілька хвилин і здається на перший погляд досить безпечним, однак те, що діти вважають лише забавою, викликає шок у лікарів та батьків. Наслідки цієї гри часто бувають летальними, і в кращому випадку закінчуються для дітей згубними пристрастями до алкоголю чи наркотиків.
Сама гра носить декілька різних назв, в кожному дворі своє: "космічний ковбой", "на сьомому небі", "собачий кайф" чи "аматори собачого кайфу". Якщо Ви почули ці слова від своєї дитини, варто задуматися і вжити заходів.
Так званий "собачий кайф" з'явився в Україні досить давно. Це абсолютно безкоштовний вид психологічного наркотику, тому що внаслідок нестачі кисню діти бачать галюцинації, що дарують їм легкість і насолоду. Після цієї нескладної процедури підлітки відчувають невелику втому і головний біль, але це все одно не зупиняє їх перед новими експериментами зі своїм тілом. Діти, не підозрюючи про небезпеку, яка їм загрожує, вільно і по кілька разів на день отримують свій "собачий кайф", поки батьки перебувають на роботі.
Традиційно прийнято вважати, що в погані історії потрапляють тільки погані діти. Тільки занедбані, надані собі підлітки, позбавлені уваги і турботи в родині - потенційні жертви злочинності, алкоголізму та наркоманії. Незважаючи на те, що пропаганда здорового способу життя не настільки дієва, як хотілося б, багато дітей чудово усвідомлюють, що вживання алкоголю, наркотиків та іншого «дурману» не просто небезпечне для їх життя, але може мати і незворотні наслідки. Здавалося б, розуміючи очевидне, підлітки повинні направляти свої сили на щось творче, позитивне, радуючи батьків і вчителів. Проте ж розхожа істина про те, що «заборонений плід солодкий» спрацьовує і в цьому випадку. Діти починають шукати альтернативу зовні - безпечну, більше схожу на гру, але при цьому в багатьох випадках - фатальну. Йдеться про явище, що, як епідемія, захоплює підлітків. Нові часи породжують нових героїв, і свідомість дітей як губка вбирає історії про супергероїв, непереможних бійців; комп'ютерні ігри привчають до думки про те, що так легко зробити щось неймовірно небезпечне і не померти. У пошуках нових стимуляторів для отримання незвичайних відчуттів вони готові на будь-який крок, адже з ними, звичайно, ніколи не трапитися нічого страшного.
Якщо перейти від емоцій до фактів, стає зрозуміло, чому саме зараз суспільство забило тривогу з приводу цієї «забави». Як такі, ігри з задушенням знайомі вже давно, їх опис можна знайти у французькій літературі 18-го століття, проте в той час вони носили явно інший підтекст і існували виключно в дорослому середовищі. Крім того, прийоми задушення (Дзіма-ваза), запозичені з дзю-до, активно використовувалися і використовуються в поліції і арміях багатьох країн для затримання злочинців та самооборони. Цей факт був зафіксований у багатьох дослідженнях і позначений як серйозна проблема. Але якщо професійні спортсмени і «стражі закону» роками практики шліфують свої уміння, усвідомлюючи серйозність і небезпечність подібних прийомів, підлітки думають лише про те, що ці оманливо прості маніпуляції з власним тілом - лише забава. Крім того, діти можуть вважати удушення здоровою альтернативою алкоголю та наркотикам, адже недарма серед постраждалих так багато зовні цілком благополучних підлітків, які займалися спортом, були дуже добре освічені і розвинені для свого віку. Ця тема неодноразово обговорювалася і в звичайних ЗМІ та в спеціалізованих виданнях.

Які ж ознаки можуть стати «тривожним дзвінком» для батьків ?
Соціальні ознаки :
• замкнутість від сім'ї та друзів;
• ознаки безпорадності, безнадійності і відчаю;
• проблемна компанія та проблемні друзі;
• низький особистісний статус у соціальній групі;
Поведінкові ознаки :
• у шкільних звичках – пропускає заняття, не виконує домашні завдання, проявляє дратівливість, похмурість; перебуває в пригніченому настрої;
• поява будь-яких підозрілих відмітин на шиї. Підліток, закриває шию шарфом або високим коміром сорочки занадто довгий час;
• зміна поведінки на відверто агресивну або схвильовану;
• поряд з дитиною перебуває ремінь, мотузка або пояс, і він не може пояснити, для чого йому в даний час потрібні ці предмети;
• скарги на сильні головні болі, втрата концентрації, хворобливий рум'янець на обличчі;
• почервонілі білки або будь-які інші значимі ознаки очей;
• звуки падіння в той момент, коли дитина перебуває в кімнаті на самоті.
• підвищена цікавість до теми удушення, обговорення його ефектів.

І, звичайно, підлітки незалежно від оточення, матеріального становища і захоплень не повинні відчувати себе відірваними від дому, позбавленими уваги і турботи старших. Навколишній світ переповнений інформацією, але так важливо вчасно почути один одного, для того, щоб підліток не перетворював сам себе на маріонетку для жорстоких смертельних ігор.

Які ж рекомендації можна дати вже зараз?

• Чим більше часу дитина проводить за комп'ютером або перед екраном, тим більше довіряє іншій реальності. Порада: для того, щоб уникнути надмірного захоплення іграми, телевізором, Інтернетом, треба захопити дитину якимось реальним заняттям: секції, гуртки і так далі, навчити ставити перед собою хоча б маленькі цілі і йти до них. Важливо, щоб в сім'ї вона почувала себе комфортно і вміла налагоджувати позитивні стосунки з оточуючими.
• Уважно поставтеся до всіх, навіть незначних образ і скарг. Не нехтуйте нічим зі сказаного. Він або вона можуть і не давати волю почуттям, приховуючи свої проблеми, але в той же час перебувати в стані глибокої депресії.
• Діяти так, ніби ви не обмежені в часі для бесіди.
• Старатися працювати над відродженням надії та шукати альтернативи
• Не бути шокованими і не висловлювати .
• Підштовхнути до розмови, прагнучи не випустити будь-якої значущої інформації.
• Дозволяти дітям відчувати жаль до себе, якщо це допоможе їм розправити крила.
• Прагнути тактовно шукати сфери, в яких вони можуть відчути себе значущими, потрібними.
Категорія: №3 2012 рік | Додав: iririr (20.11.2012) | Автор: І. Кабанова
Переглядів: 790 | Рейтинг: 0.0/0